Tarih, Strateji, Diplomasi

Kitaplar

ACI ÇEKEN İNSAN - ESRA ÖZBEY

Siz, hiç acı çektiniz mi? Ya da tam bugün, hangi acıların birleşimi ruh hâlinizi boyuyor? Elinizdeki kitapta, benzer birçok sorunun yanıtını bulacaksınız!..

ORTADOĞU VE SOVYETLER BİRLİĞİ – Özden BİLEN

Soğuk Savaş’ın sona ermesiyle tüm dünyada kartlar yeniden dağıtıldı. Bu sırada birçok coğrafya, tarifi zor kan ve gözyaşına sahne oldu. “Kaderi” savaşlar ve istikrarsızlık olan Ortadoğu ise bu sıkıntılardan en çok nasibini alan bölge olarak yine tarihi kayıtlarda en üst sıralara oturdu.

ATATÜRK’ÜN SAVARONA’DA 56 GÜNÜ – Sinan ONUŞ

Atatürk’ün son nefesini verdiği Dolmabahçe’de neler yaşadığı birçok eserde ayrıntılı olarak yer almaktadır. Ancak bu sürece gidilirken Atatürk’ün “çocuklar gibi heyecan içinde” gelişini beklediği Savarona yatında geçirdiği 56 gün ve orada yaşadıkları neredeyse hiç bilinmemektedir.

ATATÜRK ANLATIYOR “HATIRALARIM” – Sinan ONUŞ

Bu kitap, Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat kendisinin anlattığı hatıralarıdır. Bu hatıralar, Milli Mücadele ateşini yaktığı 1919’dan önceki hayatının esrarlı kimi noktalarına ışık tutmaktadır.

BİR TÜRK JAKOBENİ DR. BAHATTİN ŞAKİR – Hikmet ÇİÇEK

Doktor Bahattin Şakir ya da yakın arkadaşlarının deyişiyle “Baha Bey”, İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin içindeki ünlü “Doktorlar grubu”nun üç önemli isminden birisidir. Cemiyet’in Türkçü-Turancı kanadındandır.