Hikmet ÇİÇEK

1949 yılında Ankara’da doğdu. 1971 yılında şimdiki adı İletişim Fakültesi olan Siyasal Bilgiler Fakültesi’ne bağlı Basın ve Yayın Yüksek Okulu öğrencisi iken bir grup arkadaşı ile birlikte, İzmir’den Denizli’ye para taşıyan Ziraat Bankası aracının soyulması eylemine karıştı. Bir süre sonra tutuklandı. 14 yıl 4 ay cezaevinde kaldı.

Cezaevinden çıktıktan sonra 2000’e Doğru dergisi, haftalık ve daha sonra günlük Aydınlık’ta gazetecilik yaptı. Muhabir, Haber Müdürü, Ankara Temsilcisi oldu.

Çiçek, Ergenekon tertibi kapsamında 25 Mart 2008 günü yeniden tutuklandı. Silivri Cezaevi’nde 6 yıl kaldı. 20 yılı aşan cezaevi yaşamıyla Dr. Hikmet Kıvılcımlı’dan sonra cezaevinde en çok “yatan” devrimcilerden biri oldu.
Halen Odatv Ankara Haber Müdürü olarak gazeteciliğe devam eden Hikmet Çiçek’in, akademik, araştırma-inceleme, biyografi kategorilerinde çok sayıda kitabı bulunuyor.

Başlıca kitapları ise şöyle: Ergenekon Tertibinde Gizli Tanıklar, Hangi Hizbullah, Nazım’ın Harp Okulu ve Donanma Davaları, Ben Veli Küçük, Devrimci Portreler, FETÖ’nün “solcuları”.